KURUCU

Anları unutulmaz kılan kokulardır…' sloganıyla yola çıkan Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu Mediha AGAOGLU, 12 yıllık kozmetik sektöründe edindiği tecrübeyi; kendi markası olan EILA’ya dönüştürdü.

4 kuşak Istanbul doğumlu bir ailenin mis kokulu bahçelerinde; çocukluğunu en güzel kokularla geçirmiş olarak, muhteşem kokulardan aldığı ilhamla tasarlanan kokuların ihtişamını dünyaya göstermek istiyor.
Uzun yıllar kozmetik sektörünün farklı ürün gruplarında üretim yapan; alanında lider kuruluşlarında ARGE, Kalite yönetim sistemleri, belgelendirme, ruhsatlandırma ve Sağlık Bakanlığı sorumlu teknik elemanlık hizmetlerinde görev aldı. Son 7 yılı kendi danışmanlık şirketinde olmak üzere birçok kozmetik markasının kuruluşunda ve mevzuata uygun formülasyonlar geliştirmesinde danışman olarak çalıştıktan sonra tüm bilgi, birikim ve tecrübesini harmanladığı EILA için farklı alanlar ve duyular arasındaki sınırları kaldırıp parfüm üretimine yeni bir sanatsal boyut kazandırmayı hedefleyerek 2020 yılında kuruldu.

Want to write about us?